Boja sa odporcov NATO, boja sa mieru

Výzva Frontu ľavicovej mládeže

V piatok 30. júna o 15.00 budeme pred ministerstvom obrany protestovať proti prejazdom amerických armádnych konvojov Slovenskom. Pýtate sa prečo nebudeme stáť na krajnici niektorej z našich deravých ciest, po ktorých prechádzajú americké transportéry? Kvôli strachu. Nebojíme sa však my, ale ministerstvo obrany.

Keď sme v lete 2015 pripravovali blokádu amerického konvoja úrady mali do poslednej chvíle strach zverejniť miesto a dátum jeho príchodu na Slovensko. Napriek tomu sme na hraničný priechod v Brodskom prišli včas, na vlastných autách a v dostatočnom počte na to, aby sme odmietli prítomnosť cudzích vojsk na našom území. Fiaskom sa skončilo plánované zvážanie vítačov americkej armády – proatlatnické a militaristické mimovládky napriek tomu, že mali zaplatených niekoľko autobusov z Bratislavy do Brodského nedokázali naplniť ani jediný z nich.

Partička mladých komunistov, ktorí ako odkaz prichádzajúcim vojakom do Vajnor spálili vlajku NATO vystrašila ľudí na ministerstve natoľko, že mini základňu NATO vo Vajnoroch otvorili v najväčšej tichosti. Na ceremoniál nepustili ani zástupcov najlojálnejších médií. Udalosť, ktorá bola v okolitých krajinách (podobné mini základne vznikli zároveň v Maďarsku, Česku, Bulharsku, Rumunsku, Poľsku…) mimoriadne medializovaná, tak na Slovensku skončila ďalším fiaskom.

Zo strachu klamali a presviedčali nás, že naši vojaci pôjdu do Lotyšska len na trojmesačné cvičenie. Cvičenie sa ešte ani neskončilo a parlament schválil vyslanie 152 vojakov na ročnú misiu v Pobaltí priamo na hranice s Ruskom.

Klamali verejnosť a klamať ju budú, pretože majú stále väčší strach. Majú strach priznať to, čo sme hovorili: že vo Vajnoroch vznikne základňa NATO. Že našich vojakov postavia so zbraňou v ruke proti vojakom ruským. Že po prvom, malom konvoji prídu desiatky väčších. Tento mesiac to nebude 1 konvoj ako v septembri 2015, ale minimálne 60 samostatných transportov, ktoré cez územie západného, stredného i východného Slovenska pôjdu do krajín strednej a východnej Európy na cvičenia s účasťou viac ako 25 000 vojakov.

…a budú klamať aj ďalej – o tom, čo hovoríme teraz: že ich cieľom je vojna a našim mier. Keď čítate tieto riadky, tak stojíte pred jednoduchou voľbou – vybrať si budúcu vojnu alebo mier. Ak chcete mier stačí prísť v piatok o 15ej pred ministerstvo obrany. Ak chcete vojnu, stačí ešte menej – nespraviť nič.

Front ľavicovej mládeže

Zdieľať článok
Návrat hore