Erik Mikletič – Predstavenie kandidáta

Ďalším predstavovaným kandidátom za FĽM je Erik Mikletič. Má 30 rokov a od narodenia žije v Pezinku. Vyštudoval SOŠ elektrotechnickú a pracuje ako elektrotechnik vo výrobe. Vo voľnom čase si rád zahrá na gitaru a učí sa Japonský jazyk, alebo číta knihy. Erik kandiduje z 53. miesta.

  1. Čo je zaujímavé na politike pre mladého človeka ako ste Vy, resp. prečo ste sa jej rozhodli venovať aktívne?

Sledujem politiku dá sa povedať odjakživa. Zo začiatku som sledoval politické debaty v televízií, ale aj záznamy z NRSR, neskôr v dospelosti som začal aktívne podporovať rôzne mierové protesty. Tak isto som zbieral ako dobrovoľník podpisy na prezidentskú kandidatúru pre nášho predsedu hnutia Eduarda Chmelára. Bola to predovšetkým moja osobná potreba pomôcť dobrej veci ktorá ma viedla k tomu aby som sa venoval politike aj aktívne.

 

  1. Čím Vás zaujala radikálna ľavica, ako mladého človeka?

Tým že prikladá rovnaký význam v boji za dôstojne podmienky pracujúcich i všetkých iných. Tak isto kladie dôraz na boj a ochranu ľudských práv, ochranu životného prostredia a podobne, čím sa odlišuje od iných smerov.

 

  1. Čo ponúkate ako kandidát FĽM za stranu Socialisti.sk?

Chcem presadzovať práva za lepšie životne podmienky pre všetky skupiny obyvateľstva na Slovensku. Chcem, aby mladí neboli postihovaní za vyskúšanie si ľahkej drogy tak ako tí, čo ju sprostredkovávajú, tiež si myslím, že partneri rovnakého pohlavia by mali mať rovnaké právne postavenie ako ostatní. Taktiež chcem, aby sa marginalizované, tzv. asociálne skupiny obyvateľstva mohli ľahšie začleniť do pracovného života na Slovensku a aby ženy boli rovnako platovo ohodnotené na tých istých pracovných pozíciách ako muži. Chcem, aby sme ako spoločnosť boli voči sebe tolerantnejší a spoločne sa vzopreli útlaku kapitalizmu, ktorý našu spoločnosť rozdelil.

banner mikletic

Zdieľať článok
Návrat hore