Front ľavicovej mládeže založený

banska-bystrica-1BANSKÁ BYSTRICA – V sobotu 29. augusta 2015 sa v Banskej Bystrici uskutočnil ustanovujúci zjazd Frontu ľavicovej mládeže. Registrácia na Ministerstve vnútra prebehne v októbri.

Delegáti zjazdu schválili stanovy organizácie a programové orientácie, na základe ktorých vedenie FĽM vypracuje program organizácie. Delegáti rovnako zvolili päť členný Ústredný výbor a predsedu FĽM, ktorým sa stal A. Bekmatov.

Cítime, že so súčasnou kapitalistickou spoločnosťou niečo nie je v poriadku. Vidíme, že dnešný svet je postavený na konzume, honbou za ziskom, vykorisťovaní a nespravodlivosti. V Európe opäť silnie fašizmus a militarizácia a my, členovia FĽM, to chceme zmeniť, píše sa v zjazdových materiáloch.

Podľa zjazdových materiálov bude mať FĽM svoje organizácie po celom území Slovenska od Bratislavy po Košice.

Po zjazde sa jeho účastníci presunuli na Námestie osloboditeľov, kde si delegácia zjazdu uctila padlých osloboditeľov Banskej Bystrice a zároveň sa zúčastnila podujatia Charty 2015. Priestor na vystúpenie dostal aj predseda novozaloženej organizácie. Venoval sa najmä prechodu amerického konvoja cez územie SR. „Nedávno vyšiel v jednom denníku, ktorý nebudem menovať o našich aktivitách článok s nadpisom „Radikáli chcú blokovať konvoj“. Označili nás za radikálov bez toho, aby boli známe naše stanovy či program. Pýtam sa teda na základe čoho nás označili za radikálov? Ale ak je radikalizmus chrániť svoju vlasť, tak áno, sme radikáli. Pokiaľ je radikalizmus odporovať americkému imperializmu, tak áno, sme radikáli,“ vyhlásil predseda FĽM.

(red)

Zdieľať článok
Návrat hore