Ľavicový víkend v Tatrách

Mladí socialisti z celého Slovenska strávili víkend v Starom Smokovci. Akcia sa konala v dňoch 3. – 5. júna pod názvom Ľavicový víkend v Tatrách. Reťazí workshopov a prednášok predchádzal Zjazd Frontu ľavicovej mládeže.

Inovatívne smerovanie mladej radikálnej ľavice

Predmetom zjazdu bola správa o činnosti mládežníckej organizácie, ako aj voľba nového vedenia Ústredného výboru a plány do budúcnosti. Artura Bekmatova, ktorý pôsobí aj ako predseda mimoparlamentného hnutia Socialisti.sk, na pozícii predsedu FĽM vystriedal Maroš Čupka. Za podpredsedníčku bola jednohlasne zvolená Alexandra Aganbegović, úlohu tajomníčky prevzala Lenka Želonková.

Piatkový snem mladej radikálnej ľavice FĽM sa realizoval po štyroch rokoch. Plánovaný zjazd v roku 2020 sa neuskutočnil kvôli pandémii koronavírusu, ktorá výrazne utlmila aj ďalšie aktivity Frontu.

Predmetom workshopov bola komunikácia dôveryhodnosti aj písanie článkov

V sobotu a nedeľu sa organizovalo niekoľko workshopov a prednášok zameraných na rozvoj politického vedomia a zručností. Tematické workshopy sa venovali základom rétoriky, žurnalistiky a správe webu. Nechýbala teoretická vsuvka z histórie práva na sebaurčenie a turistické aktivity.

„Vstúpila som do politiky, pretože kapitalistická spoločnosť nevytvára podmienky pre pracujúcu vrstvu,“ vyjadrila sa 20-ročná Alexandra.

Nedeľu uzavrel pochod k Pamätníku SNP v Štrbskom Plese a Starom Smokovci, kde si členovia FĽM uctili obete boja za slobodu položením kytice.

Nultý ročník Ľavicového víkendu v Tatrách dopadol na výbornú, a preto pevne veríme, že sa stane tradíciou. Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity, ktoré má Front ľavicovej mládeže v zozname.

Zdieľať článok
Návrat hore