Podporujme palestínsku sebaobranu

Fašistická vláda Izraela zahodila svoju poslednú masku a naplno rozbehla dlhotrvajúcu genocídu Palestínskeho ľudu. Stojíme za právoplatnou sebaobranou palestínskeho národa a odmietame rasistický naratív o ,,teroristoch“.

Včera ráno spustili z pásma Gazy palestínske odbojové skupiny operáciu s názvom „Potopa al-Aksá“ proti Izraelu. Jedná sa o jeden z najväčších protiútokov Palestínčanov proti izraelskému režimu apartheidu za posledné roky.

Ráno o 6:30 miestneho času vyhlásila skupina Hamas ofenzívu proti Izraelským okupantom. Ofenzíva začala vystrelením 5000 rakiet z Gazy na územie ilegálne okupované Izraelom. Palestínčania tiež spustili paľbu na izraelské člny pri pásme Gazy, zatiaľ čo medzi Palestínčanmi a izraelskými okupačnými silami došlo k stretom vo východnej časti v pásme Gazy. Súčasne Palestínčania prenikli na okupované územie z Gazy pomocou nákladných áut, pick-upov, motocyklov, buldozérov a rogál. Zároveň boli unesení 53 Izraelčania, prevažne vojaci, militantní osadníci a aspoň jeden dôstojník izraelských ozbrojených síl.

Odpoveďou Izraela bolo vyhlásenie stavu pripravenosti na vojnu, aktivácia mobilného systému protivzdušnej obrany a útok na Gazu pomocou stíhačiek. Izraelské okupačné sily uviedli, že záložníci mali byť rozmiestnení nielen v Gaze, ale aj na okupovanom území Západného brehu Jordánu a pozdĺž hraníc s Libanonom a Sýriou.

Prezidentka Zuzana Čaputová, predseda vlády Ľudovít Ódor a predseda NRSR Boris Kollár ihneď vyjadrili húževnatú podporu Izraelu. Slovenská republika však podľa nedávneho vyjadrenia prezidentky Čaputovej pre veľvyslankyňu Palestínskeho štátu podporuje dvojštátne riešenie. A práve v tomto sa ukazuje, že nič okrem jednoštátneho riešenia nevyrieši situáciu v Palestíne. Palestína musí prebrať kontrolu nad svojím národným teritóriom, nie byť nútená ustupovať až do vymiznutia. Je nevyhnutná dekolonizácia a odstránenie rasistickej izraelskej okupácie, ktorú môže zabezpečiť iba socialistická emancipácia pracujúcich oboch národov.

Sebaobrana utláčaného národa nie je terorizmus, ale prirodzeným právom každého Palestínčana a Palestínčanky. Terorizmom sú skutky fašistickej vlády Izraela a ich vraždiacich osadníkov za posledné roky. Nenechajme sa zmiasť propagandou tlačenou médiami či politikmi a postavme sa za tých, na ktorých mainstream zanevrel.

Vyjadrenie Palestínskej komunistickej strany

Všetka podpora palestínskemu odporu voči fašistickej a nacistickej okupácii

Palestínska komunistická strana vyhlasuje svoju absolútnu priazeň odporu nášho palestínskeho ľudu, ktorý vyvrcholil dnes ráno komplexným útokom na osady obklopujúce pásmo Gazy, ktorý bol nazvaný potopa al-Aksá. Čo očakával sionistický nepriateľ ako výsledok svojej rasistickej a fašistickej politiky, politiky zabíjania, zneužívania, útokov na svätyne a konfiškácie pôdy? Je to logický výsledok všetkých vytrvalých zločinov okupanta. Výsledok zlyhania Palestínskej samosprávy, ktorá neurobila nič iné, len verbálne odsúdila tieto opakované sionistické útoky a previnenia.

Keďže my v Komunistickej strane Palestíny vyhlasujeme, že sa absolútne prikláňame na stranu nášho odporu a nášho ľudu tvárou v tvár sionistickým útokom, zdôrazňujeme dôležitosť jednoty na bojiskách a nenechávame obliehané pásmo Gazy čeliť tomuto boju osamote. Komunistická strana Palestíny tiež vyzýva masy nášho arabského národa a masy slobodných národov, aby vyšli s demonštráciami do rôznych miest a krajín. S cieľom podporiť odpor nášho ľudu a vyslať jasný odkaz všetkým normalizátorom a uchvatiteľom, že vec nášho ľudu zostane vysoká a nebude zložená ani zabudnutá kvôli ich neschopnosti a prosbám na prahu tohto falošného štátu.

Sláva a večnosť mučeníkom.
Skoré uzdravenie väzňov.
Nech žije boj palestínskeho ľudu.
Určite zvíťazíme.

Palestínska komunistická strana

Zdieľať článok
Návrat hore