Protest proti okupácii Palestíny

26. januára spáchala vláda Izraela neľudský vojenský útok na utečenecký tábor v Jenine. Zomrelo pri ňom minimálne desať ľudí a ďalších dvadsať bolo zranených.

12. januára izraelskí vojaci mimosúdne popravili Samira Aslana preto, lebo nechcel dovoliť okupačným vojskám odvliecť svojho neplnoletého syna. Pred očami rodiny mu zblízka strelili do hrudníka, následne ho vyzliekli a nepustili k nemu nikoho, kto by mu mohol poskytnúť prvú pomoc. Tak ležal na ulici pod dohľadom svojich vrahov, kým nevykrvácal. Samir Aslan bol otcom 8 detí. Syna, ktorého sa snažil ochrániť, po táborovej razii odvliekli spolu s 13 ďalšími Palestínčanmi.

8. januára nová vláda Izraelu zakázala používanie palestínskej vlajky. Amnesty international krok označila za ďalší hrubý útok na práva Palestínčaniek a Palestínčanov na národnosť, slobodu prejavu a slobodu pokojného zhromažďovania.

Takýchto smutných príbehov sužovania Palestíny je nespočetné množstvo a dejú sa prakticky každý deň. Izrael by si takéto zverstvá nemohol dovoliť konať sám – stojí za ním, okrem iných, Severoatlantická aliancia, ktorej členom je aj Slovenská republika. Ako jej občania preto máme morálnu povinnosť prísť na protest voči praktikám Izraela a požadovať, aby rešpektoval medzinárodné právo a všeobecne akceptované konvencie o právach človeka. Rozhodli sme sa preto zvolať zhromaždenie pred veľvyslanectvom Izraela v Bratislave.

V nasledujúcom formulári môžete vyznačiť, kedy by ste sa protestu mohli zúčastniť. Pripomíname, že môžete zvoliť viacero dní.

Ďakujeme.

 
No Fields Found.
Zdieľať článok

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore