S komunistickou mládežou v Česku

Delegáti Frontu ľavicovej mládeže sa po druhýkrát zúčastnili celoštátneho stretnutia KSČM. Na programe boli diskusie o smerovaní českej a európskej ľavice, ale aj semináre pozvaných organizácií.

Súčasťou programu bol okrem iného seminár s kubánskou veľvyslankyňou, ktorá nám rozprávala o živote na Kube a o tom, aké dopady na nich má už viac ako 60 rokov trvajúce americké embargo, a to aj v období pandémie COVID-19. Reč bola aj o brigáde José Martího, ktorej sa jednej z členov KSČM zúčastnil, a tak mohol zdieľať osobné skúsenosti. Jednou z vecí, ktoré by prekvapili ľudí v našich končinách, je to, že na kubánskych uliciach policajtov takmer nevidieť, napriek tomu sa nikde necítil bezpečnejšie. Tento pocit dokladá aj fakt, že kriminalita na Kube je veľmi nízka.

Propagačné materiály z dielne KSM.

Na druhý deň sme dostali možnosť prezentovať Front ľavicovej mládeže, jeho činnosť, postoje, s čím momentálne bojujeme a čo plánujeme v nadchádzajúcom období. Po prezentácii bol priestor na diskusiu, ktorý sa vyplnil otázkami na názory FĽM na konkrétne politické problémy a súčasný stav slovenskej politiky.

Na záver nechýbala ani beseda s predsedníčkou KSČM Kateřinou Konečnou, ktorá nám spolu s ďalšími členmi predstavila koalíciu Stačilo! a plán KSČM na voľby do Európskeho parlamentu.

Na tejto akcii sa nám podarilo nadviazať niektoré cenné spojenia. Aj napriek tomu, že v určitých záležitostiach nachádzame s členstvom KSČM a KSM názorové rozdiely, je dôležité sa v týchto situáciách nenechať uniesť emóciami, uvedomiť si prípustnú pluralitu a komunikovať konštruktívne. Cieľ, na ktorý sa sústreďujeme, je spoločný: zvrhnutie koristníckeho kapitalistického systému. Sami to nedokážeme, preto je dôležité udržiavať priateľské vzťahy s blízkymi organizáciami, ako sú KSČM a KSM, a naše názorové rozdiely si v pokoji predebatovať pri pive či kofole. Ako sa hovorí: Samých nás zničia, ale spolu sa nás boja!

Zdieľať článok
Návrat hore