Solidarita s Greenpeace

Front ľavicovej mládeže odsudzuje neprimerane tvrdú reakciu justičných orgánov voči nenásilnemu protestu Greenpeace zo stredy 28. novembra.

Dvanásti aktivisti, väčšinou členovia Greenpeace Slovensko, spolu s niekoľkými kolegami zo zahraničia na protest proti ťažbe uhlia a poškodzovaniu životného prostredia vyliezli na ťažobnú vežu bane Nováky a umiestnili tam niekoľko transparentov. V nadväznosti na to ich zadržala polícia a zadržiavala až do dnešného dňa, kedy Okresný súd v Prievidzi na obžalovaných aktivistov uvalil väzbu.

Polícia ich obvinila z poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, za čo v prípade preukázania viny hrozí až päť ročné väzenie.

Front ľavicovej mládeže odsudzuje neprimerane tvrdú reakciu polície a justičných orgánov, ktorá je v ostrom kontraste s ich každodennou prácou spôsobujúcou, že rôzni vrahovia či kriminálnici zostávajú na slobode aj niekoľko týždňov či mesiacov od spáchania skutočného zločinu. Touto cestou zároveň vyjadrujeme so zadržanými aktivistami Greenpeace solidaritu.

Nenásilný aktivizmus nie je zločin, a preto vyzývame i ďalšie organizácie, na vyjadrenie solidarity so zadržiavanými.

Artur Bekmatov,
predseda FĽM
2. 12. 2018

 

https://www.facebook.com/Greenpeace.sk/videos/316750975597989/

Zdieľať článok
Návrat hore