Stanovisko FĽM k zásahu polície na Hodžovom námestí 17. 11. 2016

volby_resizeFront ľavicovej mládeže (FĽM) odsudzuje štvrtkový zásah polície proti účastníkom zhromaždenia na Hodžovom námestí. Podujatie organizované KSS, FĽM a stranou VZDOR-SP prebiehalo pokojne a bez problémov až do jeho záveru, kedy bola v zadnej časti zhromaždenia použitá červená dymovnica, na čo začali príslušníci PZ SR zatýkať predsedu VZDOR-SP Stanislava Pirošíka.

Účastníkov protestu, ktorí sa domáhali vysvetlenia zatknutia a verbálne prejavovali nesúhlas s konaním polície sa prítomní policajti pokúsili spacifikovať s použitím sily. Viacero aktivistov VZDORu-SP, KSS a FĽM utrpelo pri zákroku polície ľahké poranenia, ktoré si však nevyžadovali lekárske ošetrenie. Konanie príslušníkov PZ SR považujeme za neadekvátne, neprimerané a zbytočné.

FĽM chce touto cestou upriamiť pozornosť verejnosti na uplatňovanie dvojitého metra políciou – na demonštrácii s názvom „Utečenci, vitajte“, polícia nevyvodila žiadne dôsledky voči organizátorovi Róbertovi Mihálymu, napriek tomu, že ten použil takisto dymovnicu a na rovnakom mieste ako Pirošík (podľa tvrdenia polície), ktorého polícia zadržiava druhý deň bez možnosti skontaktovať sa s blízkymi.

Front ľavicovej mládeže vyzýva orgány činné v trestnom konaní na dodržiavanie zákonných postupov.

Artur Bekmatov
predseda FĽM
18. 11. 2016

15129848_1502975706385177_2108852379_n

Zdieľať článok
Návrat hore