Tomáš Vaňa- Predstavenie kandidáta

Dnes pokračujeme v predstavovaní tretieho kandidáta FĽM na kandidátke hnutia Socialisti.sk. Je ním 25 ročný Tomáš Vaňa z Hurbanova. Vyštudoval SPŠ Stavebnú v odbore staviteľstvo a v súčasnosti pracuje v logistickom centre na pozícii inštruktora vo výrobe. Kandiduje pod číslom 49.

 

  1. Čo je zaujímavé na politike pre mladého človeka ako ste Vy, resp. prečo ste sa jej rozhodli venovať aktívne?

Politika ma zaujala už na strednej škole a môj záujem ostal aj na VŠ kde som študoval istý čas históriu. Myslím si že politika pre mladých ľudí ako som ja, je stále menej zaujímavá. Dôvodom je, že nevidia v nej skutočný účel, a to je pomoc a ochrana občanov, a zvýšenie ich životnej úrovni. Namiesto toho ich ovplyvňujú kauzy a to im dáva pocit bezmocnosti a zmierenia sa s podmienkami s často používanou frázou ,,Aj tak sa nič nezmení“.  Politika nie je voľnočasová aktivita ani záujem, ale mala by sa chápať a brať ako práca a poslanie. Je to jediná cesta na zmenu k lepším podmienkam na život a žiaľ často zneužívaná pre vlastné obohatenie, no začarovaný kruh celého je v tom, že aj tieto negatívne elementy vieme odstrániť jedine politicky, a to zmenou zákonov ktoré sú nespravodlivé a účelovo vytvorené na ochranu jednotlivcov podľa spoločenského postavenia a na škodu spoločnosti.

 

  1. Čím Vás zaujala radikálna ľavica, ako mladého človeka?

Ako študent, čo sa zaujímal o politiku, som si kládol otázku: ,,ktorá politická cesta by odzrkadľovala môj pohľad na svet?“ V prvom rade si myslím, že je dôležité uvedomiť si kto som a aký mám svetonázor, no dôležité je mať otvorené oči. Mám sociálne cítenie? Áno, čiže som socialista. No ale ako ľavica je sociálna, tak aj isté pravicové strany nosia v názve prívlastok ,,sociálny“. Rozpoznať je to veľmi jednoduché. Skutočná sociálna politika je pre všetkých bez ohľadu na vieru, národnosť či rasu, a taká je jednoznačne totožná s ľavicovým pohľadom, zatiaľ čo pravica sa  iba kryje s týmto pomenovaním a tým podporuje iba istú skupinu ľudí. Je to obrovský problém kvôli ktorému sa prehlbujú spoločenské a sociálne rozdiely.

 

  1. Čo ponúkate ako kandidát za stranu Socialist.sk?

Roky registrujem že je v politike viac a viac ,,odborníkov“ alebo osôb, ktoré sú samozvaným riešením pre určité skupiny ľudí, ale nie pre spoločnosť. Skutočnosť však ukázala že presne títo ,,odborníci“ priniesli najhoršie riešenia, ktoré vyšli v neprospech ľudí, naopak o to viac v prospech svojich politických strán a nadnárodných spoločností. Hnutie Socialisti.sk má mnoho riešení a naozaj skutočných odborníkov. No v prvom rade sme občania Slovenska a chceme zmenu a trvalé riešenie v každej jednej k životu dôležitej otázke, ako napr. je zdravie, školstvo, práca, bývanie, doprava, hospodárstvo a aj obrana. Ako kandidát za hnutie Socialisti.sk ponúkam racionálne rozhodnutia ktoré budú v prospech každého a veľmi rád si vypočujem návrhy všetkých občanov na vylepšenia, nakoľko si myslím že politik je poslom a sluhom spoločnosti, a keď je to opačne je to skutočne zle.

Rád by som zmenil pohľad ľudí na politiku, čo si myslím, že je neskutočne ťažké po toľkých kauzách,  klamstvách a nečinnosti vlád. Je dôležité si uvedomiť že každý jeden z nás má šancu zmeniť Slovensko a nenechať ho na pospas oligarchom a iným negatívnym vplyvom. Každý z nás by si mal uvedomiť že politika nemôže byť úplne ľahostajná ani pre tých, ktorí k nej nemajú žiadny vzťah. Je to jednoduché lebo práve váš výber ovplyvní váš život. Osobne pre mňa najväčším problémom je pomaly rastúca životná úroveň a mzdy, a súčasné zlepšenia sú len ,,opíjaním ľudí rožkom“, hlavne pred voľbami. Socialisti.sk prinášajú skutočne riešenia bez výhovoriek.

tomas vana

Zdieľať článok
Návrat hore