Vyhlásenie FĽM k hlasovaniu o zrušení blokády Kuby

Front ľavicovej mládeže dúfa v čo najskoršie zrušenie ekonomicko-hospodárskeho embarga Kuby zo strany Spojených štátov amerických.

Začiatkom novembra Kubánska republika predloží Valnému zhromaždeniu OSN už po dvadsiaty piaty krát návrh na zrušenie spomínanej blokády. Blokádu na Kubu uvalili Spojené štáty v roku 1962 a dodnes sa ich postoj nezmenil. Blokáda trvá už neuveriteľných 55 rokov, počas ktorých spôsobila ostrovnému štátu škodu presahujúcu 820 miliárd dolárov. Aj napriek snahám zo strany poškodenej Kuby, sa americkí politici, ako sa zdá nesnažia o zmenu. Embargo sa ako pozostatok studenej vojny javí v roku 2017 tragikomicky. Na protikubánsku politiku USA pritom doplácajú obyvatelia tohto malebného ostrova a je preto otázne, kde sa podel toľko manifestovaný zmysel pre humanizmus s demokraciu, ktorý zo strany USA a jej spojencov neustále počuť.

Front ľavicovej mládeže sa stavia ostro voči ekonomicko-hospodárskej blokáde Kubánskej republiky a vyjadruje solidaritu s obyvateľmi Kuby. Kubánsky ľud dokázal počas revolúcie svoju túžbu po slobode a nezávislosti. Nikto nemá právo ich štát takýmto spôsobom blokovať a hospodársky ničiť. Front ľavicovej mládeže dúfa v otvorené oči národov sveta a v ich zmysel pre spravodlivosť. Zároveň veríme, že rovnaký postoj bude mať aj slovenská delegácia na VZ OSN.

Sme na strane Kuby a voláme po odstránení embarga!

Front ľavicovej mládeže
30. 10. 2017

Zdieľať článok
Návrat hore