Zasadal Ústredný výbor FĽM

Na svojom ďalšom zasadnutí v Nitre vedenie FĽM rokovalo najmä o aktuálnych otázkach ako sú protesty v spoločnosti, blížiace sa voľby do VÚC či spolupráca mimoparlamentnej ľavice. Projekt Socialistického frontu je vzhľadom k atomizácii mimoparlamentnej ľavice na Slovensku unikátny. „Z toho dôvodu by sa na Socialistickom fronte mali podieľať všetky mimoparlamentné ľavicové subjekty,“ píše sa v uznesení ÚV FĽM.

Z diskusie na zasadnutí vyplynulo, že členovia FĽM by sa jednoznačne mali zapojiť do nadchádzajúcich volieb do VÚC – ak nie na kandidátkach ľavicových subjektov, tak minimálne z pozície dobrovoľníkov vo volebnej kampani. Pozornosť ale bude organizácia venovať aj voľbám do študentských samospráv na univerzitách, ktoré sa uskutočnia takisto na jeseň tohto roku.

V priebehu leta a jesene je pripravených niekoľko podujatí zameraných na spoluprácu so spriatelenými organizáciami zo zahraničia – Čiech, Ukrajiny, Sýrie či Kuby. Okrem toho vedenie FĽM schválilo organizáciu či účasť na viac ako desiatke podujatí od Bratislavy a Holíča až po Duklu či Zámutov, ktoré sa uskutočnia do konca kalendárneho roku. Na týchto podujatiach chce vedenie FĽM aktívnejšie pristupovať ku svojej propagácii a k organizovaniu mladých ľavicovo zmýšľajúcich ľudí.

Po skončení zasadnutia nasledovala voľná zábava. 🙂

ÚV FĽM

Zdieľať článok
Návrat hore