Zjazd FĽM

Obnovenie aktivít proti NATO, snaha o zjednocovanie mimoparlamentnej ľavice a rozrastanie regionálnych štruktúr budú kľúčové činnosti mladých komunistov po sobotňajšom zjazde Frontu ľavicovej mládeže v Nitre

Zvolení delegáti na zjazd schválili ďalšie smerovanie organizácie, zmeny v stanovách a takisto zvolil aj nové päťčlenné vedenie. Na čele organizácie zjazd potvrdil doterajšieho predsedu združenia Artura Bekmatova.

Cieľom FĽM do najbližších parlamentných volieb bude napomáhanie integrácii mimoparlamentnej ľavice tak, aby sa hlasy pre ľavicu zbytočne netrieštili. Na jeseň chcú zároveň mladí radikálni ľavičiari odštartovať kampaň zameranú proti aktivitám NATO, ktoré vedú ku konfrontácii s Ruskom.

„Je choré, ak naši politici otáľajú s vyčlenením financií na opravu plesnivých nemocníc a horiacich vlakov, no bez mihnutia oka schvaľujú miliardové nákupy nových zbraní. Táto militarizácia pritom obyvateľom Slovenska neprináša nič. Má len dva ciele: umelo vytvoriť dopyt pre zbrojovky a vtláčať Slovenskú republiku do konfrontácie s Ruskou federáciou. Preto sa v nadchádzajúcich mesiacoch budeme venovať príprave kampane proti militarizácii Európy, ku ktorej nás vedú Spojené štáty a silový nástroj ich zahraničnej politiky – Severoatlantická aliancia,“ povedal predseda FĽM Artur Bekmatov.

FĽM združuje mladých ľavičiarov vo veku od 15 do 35 rokov a hlási sa k hodnotám antifašizmu, mieru a sociálnej spravodlivosti. Organizácia vznikla v roku 2015 a odvtedy sa zviditeľnila najmä organizovaním blokády amerického konvoja na hraniciach s Českom, kritikou zvyšovania poslaneckých platov či úspešnou výzvou obyvateľom, aby hromadne žiadali vysvetlenie od ministerstva zahraničia vo veci Dohody o obrannej spolupráci s USA.

Zdieľať článok
Návrat hore