Spoločná pozvánka a vyhlásenie antikapitalistických strán k demonštrácii 17. novembra v Bratislave

podvod_storociaVážení obyvatelia Slovenskej republiky, pozývame Vás na protestnú antikapitalistickú demonštráciu, ktorá sa uskutoční 17. novembra 2016 o 14:00 na Hodžovom námestí. Organizátormi sú Vzdor-strana práce, Komunistická strana Slovenska a Front ľavicovej mládeže v spolupráci s ďalšími antikapitalistickými ľavicovými a antifašistickými organizáciami. Všetky komunistické, antifašistické a antikapitalistické ľavicové sily na Slovensku mobilizujú na túto akciu svoje sily, prídu nás tiež podporiť zástupcovia komunistických strán z Čiech a Maďarska. Jedným z odkazov tohto podujatia je aj spoločná snaha KSS, Vzdoru – SP a ďalších ľavicových subjektov o spoluprácu a koordináciu pri príprave vybraných podujatí. Podrobnosti oznámime na spoločnej tlačovej besede, ktorá sa uskutoční po spomínanom protestnom zhromaždení 17. novembra 2016 o 15.00 pri pamätnej tabuli VPN na Námestí SNP v Bratislave.

Pozývame všetky obete novembrového podvodu na spoločné zhromaždenie pred prezidentským palácom dňa 17. novembra 2016 o 14.00. Pozývame všetkých tých, ktorí už dávno prišli na to, že sloboda a demokracia v tomto zriadení neplatí pre ľudí práce, neplatí pre drvivú väčšinu obyvateľstva. Práve naopak – obyvatelia krajiny lietajú ako handry podľa toho, ako kapitalisti hrajú medzi sebou kasíno. Demokracia – to neznamená možnosť nadávať, ale je to právo o niečom rozhodovať a tento národ už nič nemá, teda o ničom ani nerozhoduje. Je len správcom cudzieho majetku a má byť za to aj vďačný. Už nás okradli aj o zem pod nohami. Kapitalisti nás navyše ťahajú do ďalších kríz a vojen.

Európa sa topí v problémoch, ktoré si svojim panstvom sama zapríčinila. Po takmer tridsiatich rokoch vo vysnenom kapitalizme sme sa nedočkali rastu a pokoja, ale nového fašizmu, migrantskej krízy, obrovských dlhov, vojenských konfliktov. Dočkali sme sa aj toho, že napriek každoročnému nárastu produkcie nám študovaní ekonómovia odkazujú že sa nedožijeme dôchodku.

Oligarchovia sa nám budú vysmievať práve vďaka kapitalizmu, ktorému vďačia za svoje bohatstvo. My takýmto ľuďom nezávidíme, my nechceme byť na ich mieste, my takýmito ľuďmi pohŕdame a sme oprávnene nahnevaní, že my, obyčajní pracujúci, dostávame smiešne výplaty, celý život sa trápime ako uživiť naše rodiny a dopriať im trochu akého-takého komfortu a takíto oligarchovia vďaka nášmu vykorisťovaniu nadobudli rozprávkový majetok a môžu si robiť čo chcú, lebo kto má majetok, ten má moc.

My žiadame len normálny, slušný a spravodlivý život, aby sme si naše žitie na zemi užívali a nie sa stále trápili, ako prežijeme z tých našich výplat. Oligarchovia nám ukradli naše hospodárstvo a my ho chceme naspäť, chceme, aby konečne demokracia zavládla aj vo fabrikách a pracoviskách. Aby sme my žili dôstojne aby nás nevyciciavali vykorisťovatelia , musíme prekonať kapitalizmus a nastoliť jedinú možnú pravú demokraciu a tá je možná len v socializme.

Priatelia, dnes nie je drzosťou žiadať socializmus, dnes je to našou povinnosťou!

P.S: Na akcii vystúpi aj pán Václav, ktorý konečne prezradí, ako to naozaj bolo a pripravili sme si aj ďalšie prekvapenia…

 

Videopozvánky na demonštráciu nájdete tu :

Pozvánku predsedu Komunistickej strany Slovenska Jozefa Hrdličku nájdete TU:

https://www.facebook.com/KomunistickaStranaSlovenska/videos/1367097779967424/

Pozvánku predsedu Frontu ľavicovej mládeže Artúra Bekmatova nájdete TU: https://www.facebook.com/1117766084904420/videos/1476312622383096/

Pozvánka Vzdoru-strany práce TU:

https://www.youtube.com/watch?v=OpvutqyI7qA

 

Jozef Hrdlička – predseda Komunistickej strany Slovenska

Stanislav Pirošík – predseda Vzdoru-strany práce

Artúr Bekmatov predseda Frontu ľavicovej mládeže

Zdieľať článok
Návrat hore